SIBS API (1.0.4) - en to ml translation catalogue (8 entries)

en: Transaction ID
ml: ഇടപാട്  ഐ ഡി

en: Description
ml: വിവരണം

en: Date
ml: തിയ്യതി

en: None
ml: ഇല്ല

en: Error Message
ml: പിശക് സന്ദേശം

en: Response
ml: പ്രതികരണം

en: MB
ml: എംബി

en: Database logging
ml: വിവരശേഖര പ്രവര്‍ത്തനരേഖ
