SIBS API (1.0.4) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Transaction ID
de: Transaktions-ID

en: Description
de: Beschreibung

en: Date
de: Datum

en: None
de: Keine

en: Error Message
de: Fehlermeldung

en: Response
de: Antwort

en: header
de: Kopfzeile

en: theme
de: Theme

en: All
de: Alle

en: Both
de: Beide

en: text
de: Text

en: Error handling
de: Fehlerbehandlung

en: body
de: Textkörper

en: Request
de: Anforderung

en: color
de: Farbe

en: layout
de: Layout

en: background
de: Hintergrund

en: primary
de: primär

en: Database logging
de: Datenbank-Protokollierung

en: Validity
de: Gültigkeit

en: HTTP Response
de: HTTP-Antwort
