SIBS API (1.0.3) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Transaction ID
fa: شناسه تراکنش

en: Description
fa: توضیحات

en: Date
fa: تاریخ

en: None
fa: هیچ

en: Error Message
fa: پیام خطا

en: Response
fa: پاسخ

en: header
fa: سر صفحه

en: theme
fa: پوسته

en: All
fa: همه

en: Both
fa: هردو

en: text
fa: متن

en: Error handling
fa: اداره خطا

en: Token
fa: توکن

en: MB
fa: مگابایت

en: color
fa: رنگ

en: layout
fa: آرایش

en: Database logging
fa: گزارش‌گیری در پایگاه داده
