SIBS API (1.0.4) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Transaction ID
fr: Identifiant (ID) de transaction

en: None
fr: Aucun(e)

en: Error Message
fr: Message d'erreur

en: Response
fr: Réponse

en: header
fr: en-tête

en: theme
fr: thème

en: All
fr: Tout

en: Both
fr: Les deux

en: text
fr: texte

en: Error handling
fr: Gestion des erreurs

en: Token
fr: Jeton (token)

en: body
fr: corps

en: MB
fr: Mo

en: Request
fr: Requête

en: color
fr: couleur

en: layout
fr: mise en page

en: background
fr: fond

en: Database logging
fr: Journalisation en base de données
