SIBS API (1.0.4) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Transaction ID
hi: लेनदेन आईडी

en: Description
hi: उल्लेख

en: Date
hi: तारीख

en: None
hi: कोई नहीं

en: Error Message
hi: त्रुटि संदेश

en: Response
hi: उत्तर

en: header
hi: शीर्षलेख

en: theme
hi: थीम

en: All
hi: सभी

en: Both
hi: दोनों

en: text
hi: टेक्स्ट

en: MB
hi: मेगा बाईट

en: color
hi: रंग

en: Database logging
hi: डेटाबेस लॉगिंग
