SIBS API (1.0.4) - en to hu translation catalogue (23 entries)

en: Transaction ID
hu: Tranzakcióazonosító

en: Description
hu: Leírás

en: Date
hu: Dátum

en: None
hu: Nincs

en: Error Message
hu: Hibaüzenet

en: Response
hu: Válasz

en: header
hu: fejléc

en: theme
hu: smink

en: All
hu: Mind

en: Both
hu: Mindkettő

en: text
hu: szöveg

en: Error handling
hu: Hibakezelés

en: Token
hu: Vezérjel

en: body
hu: törzs

en: Request
hu: Felkérés

en: Return URL
hu: Visszatérő URL

en: color
hu: szín

en: layout
hu: elrendezés

en: background
hu: háttér

en: Transaction Type
hu: Tranzakció típus

en: Database logging
hu: Adatbázis napló

en: Validity
hu: Érvényesség

en: font
hu: betűtípus
