SIBS API (1.0.4) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Transaction ID
it: ID transazione

en: Description
it: Descrizione

en: Date
it: Data

en: None
it: Nessuno

en: Error Message
it: Messaggio di errore

en: Response
it: Risposta

en: header
it: intestazione

en: theme
it: tema

en: All
it: Tutti

en: Both
it: Entrambi

en: text
it: testo

en: body
it: corpo

en: color
it: colore

en: Database logging
it: Registro eventi (log) su database
