SIBS API (1.0.4) - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Transaction ID
tr: İşlem kodu

en: Description
tr: Açıklama

en: Date
tr: Tarih

en: None
tr: Hiçbiri

en: Error Message
tr: Hata İletisi

en: Response
tr: Yanıt

en: header
tr: başlık

en: theme
tr: tema

en: All
tr: Tümü

en: Both
tr: İkisi de

en: text
tr: metin

en: Token
tr: Simge

en: body
tr: gövde

en: Request
tr: İstek

en: color
tr: renk

en: Database logging
tr: Veritabanı kaydı
