SIBS API (1.0.4) - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: Transaction ID
uk: ID трансакції

en: Description
uk: Опис

en: Date
uk: Дата

en: None
uk: Немає

en: Error Message
uk: Повідомлення про помилку

en: Response
uk: Відповідь

en: header
uk: верхній колонтитул

en: theme
uk: тема

en: All
uk: Все

en: Both
uk: Все

en: text
uk: текст

en: Error handling
uk: Управління помилками

en: Token
uk: Замінник

en: body
uk: тіло

en: MB
uk: MБ

en: Request
uk: Запит

en: color
uk: колір

en: layout
uk: розкладка

en: background
uk: тло

en: primary
uk: основний

en: Database logging
uk: Журналювання бази даних

en: Validity
uk: Придатність

en: HTTP Response
uk: HTTP-відповідь

en: font
uk: шрифт
