AI Sidekick (2.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (14 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Language
fr: Langue

en: Inline
fr: En ligne

en: API Key
fr: Clé d'API

en: here
fr: ici

en: Don't display
fr: Ne pas afficher

en: No preview
fr: Aucun aperçu

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
fr: Le titre apparaît sous forme d'infobulle lorsque l'utilisateur survole l'image avec sa souris.

en: Alternative text
fr: Alternative textuelle

en: Preview image style
fr: Aperçu du style d'image

en: no preview
fr: pas d'aperçu

en: The preview image will be shown while editing the content.
fr: L'aperçu de l'image sera affiché pendant la modification du contenu.

en: Preview image style: @style
fr: Style d'image de l'aperçu : @style

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
fr: Brève description de l'image utilisée par les lecteurs d'écran et affichée lorsque l'image n'est pas chargée. Ceci est important pour l'accessibilité.
