Signature pad (1.0.2) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Disable
it: Disattiva

en: Filename
it: Nome file

en: Fields
it: Campi

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Button
it: Pulsante

en: Clear
it: Cancella

en: Undo
it: Annulla ultima operazione

en: Hide
it: Nascondi

en: Aspect ratio
it: Proporzioni

en: Progress indicator
it: Indicatore di avanzamento

en: Preview image style
it: Anteprima stile immagine

en: Fixed width
it: Larghezza fissa
