Similar By Terms (8.x-1.9) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Vocabulary
uk: Словник

en: About
uk: Про модуль

en: Display type
uk: Тип відображення

en: Similarity
uk: Подібність

en: Show count of common terms
uk: Показати кількість спільних термінів

en: Show as percentage
uk: Показати як відсоток

en: Append % when showing percentage
uk: Додавати % при показі відсотків

en: Similarity is based on the taxonomy terms assigned to content.
uk: Подібність заснована на термінах таксономії, призначених до вмісту.
