Simple A/B (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Add
fr: Ajouter

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Updated by
fr: Mis à jour par

en: Created
fr: Créé

en: Id
fr: Identifiant (ID)

en: Sort by
fr: Trier par

en: Entity
fr: Entité

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: - none -
fr: - aucun -

en: Created by
fr: Créé par

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Administrative description
fr: Description pour l'administration

en: Administrative name
fr: Nom administratif

en: Master
fr: Principal

en: Entity id
fr: Id de l'entité

en: Custom Block
fr: Bloc personnalisé
