Simple A/B (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Enabled
pt: Ativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Search
pt: Pesquisar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Update
pt: Atualizar

en: Add
pt: Adicionar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: Page
pt: Página

en: Desc
pt: Descendente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Entity
pt: Entidade

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Administrative description
pt: Descrição administrativa

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Custom Block
pt: Bloco personalizado
