Simple Access Log (2.0.0-beta2) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Administration
de: Verwaltung

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Path
de: Pfad

en: Timestamp
de: Zeitstempel

en: Statistics
de: Statistiken

en: Page
de: Seite

en: Desc
de: Absteigend

en: Page Title
de: Seitentitel

en: Sort by
de: Sortierung

en: User Agent
de: User-Agent

en: Apply
de: Anwenden

en: Offset
de: Versatz

en: The user ID
de: Benutzer-ID

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: Log ID
de: Protokoll-ID

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Referer
de: Referrer

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
de: Geben Sie Seiten an, indem Sie deren Pfade angeben, ein Pfad pro Zeile. Das Zeichen ‚*’ ist ein Platzhalter. Beispiele für Pfade sind %blog für die Blog-Seite und %blog-wildcard für jeden persönlichen Blog. %front ist die Startseite.

en: Exclude paths
de: Pfade ausschließen

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Administrative task links
de: Links für administrative Aufgaben
