Simple Access Log (2.0.0-beta2) - en to pl translation catalogue (21 entries)

en: Administration
pl: Administracja

en: Reset
pl: Resetuj

en: Path
pl: Ścieżka

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Page
pl: Strona

en: Desc
pl: Malejąco

en: Page Title
pl: Tytuł strony

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: The user ID
pl: Identyfikator użytkownika

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Referer
pl: Odwołujący

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pl: W kolejnych liniach należy wskazać ścieżki do stron, których ma dotyczyć wybrane zawężenie wyświetlania. Znak '*' zastępuje dowolną ilość innych znaków. Przykładowo %blog oznacza stronę pod adresem blog a %blog-wildcard oznacza wszystkie strony z blogami użytkowników. %front oznacza stronę główną.

en: Exclude paths
pl: Wyklucz ścieżki

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Administrative task links
pl: Odnośniki administracyjne
