Simple Access Log (2.0.0-beta2) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Administration
fa: مدیریت

en: Reset
fa: اعاده

en: Path
fa: مسیر

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: Statistics
fa: آمار

en: Page
fa: صفحه

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: The user ID
fa: هویت کاربر

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: صفحه‌ها را با استفاده از مسیر آنها به ازای هر خط یک  مسیر را مشخص کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. به عنوان مثال از: %blog برای صفحه‌ها وبلاگ، از %blog-wildcard برای صفحه‌ها وبلاگ شخصی و از %front برای صفحه اول جولانما استفاده کنید.

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Administrative task links
fa: واصلهای افعال مدیریتی
