Simple Access Log (2.0.0-beta2) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Administration
pt: Administração

en: Reset
pt: Redefinir

en: Path
pt: Caminho

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: Page
pt: Página

en: Desc
pt: Decrescente

en: Page Title
pt: Título da Página

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: User Agent
pt: Agente do usuário

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: The user ID
pt: O ID do usuário

en: Items per page
pt: Itens por página

en: Log ID
pt: ID de registro

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Referer
pt: Referência

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Especifique páginas usando suas URLs. Digite uma URL por linha. O caractere '*' serve como coringa. Por exemplo: %blog para a página de blogs e %blog-wildcard para todos os blogs pessoais. Use %front para a página inicial.

en: Exclude paths
pt: Excluir caminhos

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Administrative task links
pt: Links de tarefas administrativas
