Simple Block (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Edit
fa: تدوین

en: ID
fa: هویت

en: Block description
fa: توضیحات قالبک
