Simple Block (8.x-1.6) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Block title
it: Titolo del blocco

en: Edit
it: Modifica

en: Clone
it: Clona

en: Configure block
it: Configura blocco

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
it: Il nome ad uso interno è già utilizzato. Deve invece essere univoco.
