Simple cron (1.0.0-beta1) - en to th translation catalogue (17 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Type
th: ประเภท

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: ID
th: ไอดี

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: Never
th: ไม่เคย

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Provider
th: ผู้ให้บริการ

en: Examples
th: ตัวอย่าง

en: Locked
th: ถูกล็อค

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
th: พยายามเรียก cron ให้ทำงานใหม่ ในขณะที่ตัวเก่ายังทำงานอยู่
