Simple Cron (1.0.0-rc1) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Status
fr: État

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Weight
fr: Poids

en: Default
fr: Par défaut

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Never
fr: Jamais

en: Provider
fr: Fournisseur

en: seconds
fr: secondes

en: First
fr: Premier(e)

en: Last run
fr: Dernier lancement

en: Cron
fr: Tâche planifiée (cron)

en: Run
fr: Exécuter

en: Examples
fr: Exemples

en: Locked
fr: Verrouillé

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
fr: Tentative de relance du planificateur de tâche (Cron) alors qu'il fonctionne déjà.

en: Unlock
fr: Déverrouiller
