Simple Cron (1.0.0-rc1) - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Type
tr: Tip

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Default
tr: Varsayılan

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Module
tr: Modül

en: Never
tr: Asla

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: seconds
tr: saniye

en: First
tr: Birinci

en: Cron
tr: Dönemsel görev

en: Examples
tr: Örnekler

en: Locked
tr: Kilitli

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
tr: Zaten çalışmakta olan dönemsel görevler tekrar çalıştırılıyor.

en: Unlock
tr: Kilidi aç
