Simple Cron (1.0.0) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Weight
id: Bobot

en: Default
id: Bawaan

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Module
id: Modul

en: Never
id: Tidak pernah

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Provider
id: Penyedia

en: First
id: Pertama

en: Examples
id: Contoh

en: Locked
id: Dikunci

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
id: Mencoba menjalankan ulang cron saat sudah berjalan.

en: Unlock
id: Membuka
