Simple Cron (1.1.0-beta3) - en to fil translation catalogue (10 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Type
fil: Uri

en: Disable
fil: Pahintuin

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Weight
fil: Timbang

en: Default
fil: Pamantayan

en: Configuration
fil: Pagsasa-ayos

en: Cron
fil: Kuron

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
fil: Sinusubukang muling patakbuhin ang cron habang ito'y tumatakbo pa.
