Simple Cron (1.1.0-beta3) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Type
hi: प्रकार

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Weight
hi: मान

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: ID
hi: आईडी

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Provider
hi: प्रदाता

en: seconds
hi: क्षण

en: First
hi: पहला

en: Cron
hi: क्रॉन

en: Locked
hi: अवरोधित

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
hi: पहले से ही चल रहे cron को दोबारा से चलाने का प्रयास किया जा रहा है
