Simple Currency Converter (3.0.0) - en to de translation catalogue (166 entries)

en: None
de: Keine

en: Settings
de: Einstellungen

en: Feed URL
de: Feed-URL

en: Disclaimer
de: Haftungsausschluss

en: Sent
de: Gesendet

en: Invalid URL
de: Ungültige URL

en: Ban
de: Sperren

en: Canadian Dollar
de: Kanadischer Dollar

en: Australian Dollar
de: Australischer Dollar

en: Japanese Yen
de: Japanischer Yen

en: Swiss Franc
de: Schweizer Franken

en: Danish Krone
de: Dänische Krone

en: Hong Kong Dollar
de: Hongkong-Dollar

en: Hungarian Forint
de: Ungarische Forint

en: Norwegian Krone
de: Norwegische Krone

en: New Zealand Dollar
de: Neuseeländischer Dollar

en: Swedish Krona
de: Schwedische Krone

en: Singapore Dollar
de: Singapur-Dollar

en: Mexican Peso
de: Mexikanischer Peso

en: -- None --
de: -- Keine --

en: Guarani
de: Guaraní-Sprache

en: Pound
de: Pfund

en: Afghan Afghani
de: Afghanischer Afghani

en: Netherlands Antillean Guilder
de: Niederländische-Antillen-Gulden

en: Guilder
de: Gulden

en: Angolan Kwanza
de: Angolischer Kwanza

en: Argentine Peso Moneda Nacional
de: Argentinischer Peso Moneda Nacional

en: Argentine Peso
de: Argentinischer Peso

en: Aruban Florin
de: Aruba-Florin

en: Azerbaijanian Manat
de: Aserbaidschanische Manat

en: New Manat
de: Neue Manat

en: Bosnia-Herzegovina Convertible Mark
de: Bosnien-Herzegowina konvertible Mark

en: Convertible Marka
de: konvertible Marka

en: Barbadian Dollar
de: Barbados-Dollar

en: Bahraini Dinar
de: Bahrain-Dinar

en: Burundian Franc
de: Burundi-Franc

en: Franc
de: Franken

en: Bermudan Dollar
de: Bermuda-Dollar

en: Brunei Dollar
de: Brunei-Dollar

en: Bolivian Boliviano
de: Bolivianischer Boliviano

en: Brazilian Real
de: Brasilianischer Real

en: Bahamian Dollar
de: Bahama-Dollar

en: Bhutanese Ngultrum
de: Ngultrum von Bhutan

en: Botswanan Pula
de: Botswana Pula

en: Belize Dollar
de: Belize-Dollar

en: Congolese Franc
de: Kongo-Franc

en: Chilean Peso
de: Chilenischer Peso

en: Chinese Yuan Renminbi
de: Chinesischer Renminbi Yuan

en: Colombian Peso
de: Kolumbianischer Peso

en: Costa Rican Colón
de: Costa Rica Colón

en: Cuban Convertible Peso
de: Kubanischer Konvertibler Peso

en: Cuban Peso
de: Kubanischer Peso

en: Cape Verdean Escudo
de: Kapverdische Escudo

en: Czech Republic Koruna
de: Tschechische Krone

en: Djiboutian Franc
de: Dschibuti-Franc

en: Dominican Peso
de: Dominikanischer Peso

en: Algerian Dinar
de: Algerischer Dinar

en: Estonian Kroon
de: Estnische Krone

en: Egyptian Pound
de: Ägyptisches Pfund

en: Eritrean Nakfa
de: Eritreischer Nakfa

en: Ethiopian Birr
de: Äthiopischer Birr

en: Fijian Dollar
de: Fidschi-Dollar

en: Falkland Islands Pound
de: Falkland-Pfund

en: British Pound Sterling
de: Pfund Sterling

en: Ghanaian Cedi
de: Ghanaischer Cedi

en: Gibraltar Pound
de: Gibraltisches Pfund

en: Gambian Dalasi
de: Gambianischer Dalasi

en: Guinean Franc
de: Guinea-Franc

en: Guatemalan Quetzal
de: Guatemaltekischer Quetzal

en: Honduran Lempira
de: Honduranische Lempira

en: Lempiras
de: Lempira

en: Croatian Kuna
de: Kroatische Kuna

en: Haitian Gourde
de: Haitianische Gourde

en: Indonesian Rupiah
de: Indonesische Rupiah

en: Rupiahs
de: Rupiah

en: New Shekels
de: Neue Schekel

en: Indian Rupee
de: Indische Rupie

en: Rupee
de: Rupie

en: Icelandic Króna
de: Isländische Kronen

en: Jamaican Dollar
de: Jamaikanischer Dollar

en: Jordanian Dinar
de: Jordanischer Dinar

en: Kenyan Shilling
de: Kenianischer Schilling

en: Shilling
de: Schilling

en: Comorian Franc
de: Komoreanischer Franc

en: South Korean Won
de: Südkoreanischer Won

en: Kuwaiti Dinar
de: Kuwait-Dinar

en: Cayman Islands Dollar
de: Kaiman-Dollar

en: Laotian Kip
de: Laotische Kip

en: Lebanese Pound
de: Libanesisches Pfund

en: Sri Lanka Rupee
de: Sri-Lanka-Rupie

en: Liberian Dollar
de: Liberianischer Dollar

en: Lesotho Loti
de: Lesothischer Loti

en: Lithuanian Litas
de: Litauischer Litas

en: Latvian Lats
de: Lettischer Lats

en: Libyan Dinar
de: Libyscher Dinar

en: Mongolian Tugrik
de: Mongolische Tugrik

en: Macanese Pataca
de: Macau-Pataca

en: Mauritanian Ouguiya
de: Mauretanischen Ouguiya

en: Maltese Pound
de: Maltesisches Pfund

en: Mauritian Rupee
de: Mauritius-Rupie

en: Malaysian Ringgit
de: Malaysischer Ringgit

en: Ringgits
de: Ringgit

en: Mozambican Metical
de: Mosambikanischen Metical

en: Namibian Dollar
de: Namibia-Dollar

en: Nigerian Naira
de: Nigerianische Naira

en: Nicaraguan Cordoba Oro
de: Nicaraguanische Córdoba

en: Nepalese Rupee
de: Nepalesische Rupie

en: Panamanian Balboa
de: Panamaischer Balboa

en: Peruvian Nuevo Sol
de: Peruanischer Nuevo Sol

en: Papua New Guinean Kina
de: Papua-Neuguinea Kina

en: Philippine Peso
de: Philippinischer Peso

en: Pakistani Rupee
de: Pakistanische Rupie

en: Paraguayan Guarani
de: Paraguayischer Guaraní

en: Qatari Rial
de: Katar-Rial

en: Rhodesian Dollar
de: Rhodesischer Dollar

en: Romanian Leu
de: Rumänischer Leu

en: Serbian Dinar
de: Serbischer Dinar

en: Dinars
de: Dinare

en: Saudi Riyal
de: Saudischer Rial

en: Solomon Islands Dollar
de: Salomonen-Dollar

en: Seychellois Rupee
de: Seychellen-Rupie

en: Old Sudanese Dinar
de: Alte sudanesischen Dinar

en: Saint Helena Pound
de: St. Helena-Pfund

en: Sierra Leonean Leone
de: Sierra-leonischer Leone

en: Somali Shilling
de: Somalischer Schilling

en: Surinamese Dollar
de: Suriname-Dollar

en: Suriname Guilder
de: Surinamesischer Gulden

en: São Tomé and Príncipe Dobra
de: São Tomé und Príncipe Dobra

en: Syrian Pound
de: Syrisches Pfund

en: Tunisian Dinar
de: Tunesischer Dinar

en: Tongan Paʻanga
de: Tonganesische Paʻanga

en: Turkish Lira
de: Türkische Lira

en: Trinidad and Tobago Dollar
de: Trinidad- und Tobago-Dollar

en: New Taiwan Dollar
de: Neuer Taiwan-Dollar

en: New Dollar
de: Neue Dollar

en: Tanzanian Shilling
de: Tansania-Schilling

en: Ukrainian Hryvnia
de: Ukrainisches Hryvnia

en: Hryvnia
de: Hrywnja

en: Ugandan Shilling
de: Uganda-Schilling

en: United States Dollar
de: US-Dollar

en: Uruguayan Peso
de: Uruguayanischer Peso

en: Venezuelan Bolívar Fuerte
de: Venezuelas Bolívar Fuerte

en: Vietnamese Dong
de: Vietnamesische Dong

en: Samoan Tala
de: Samoanischer Tala

en: CFA Franc BEAC
de: CFA Franc (Äquatorial)

en: East Caribbean Dollar
de: Ostkaribischer Dollar

en: CFA Franc BCEAO
de: CFA Franc (West)

en: Yemeni Rial
de: Jemenitischer Rial

en: South African Rand
de: Südafrikanischer Rand

en: Zambian Kwacha
de: Sambischer Kwacha

en: Russian Ruble
de: Russischer Rubel

en: Kopek
de: Kopeken

en: Ruble
de: Rubel

en: Iranian Rial
de: Iranische Rial

en: Bulgarian lev
de: Bulgarischer Lev

en: United Arab Emirates Dirham
de: Vereinigte Arabische Emirate Dirham

en: Moroccan Dirham
de: Marokkanische Dirham

en: Polish Złoty
de: Polnische Złoty

en: Kazakhstani tenge
de: Kasachstanische Tenge

en: Israeli New Shekel
de: Israelischer Neuer Schekel

en: Belarusian ruble
de: Weissrussischer Rubel

en: Kyrgyzstani Som
de: Kirgistanische Som

en: Moldovan leu
de: Moldavische Leu

en: bani
de: Bani

en: Macedonian denar
de: Mazedonischer Denar

en: Denari
de: Denar
