Simple Currency Converter (8.x-2.1) - en to pl translation catalogue (218 entries)

en: None
pl: Brak

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Feed URL
pl: URL kanału

en: Disclaimer
pl: Klauzula informacyjna

en: Sent
pl: Wysłano

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: Ban
pl: Zablokuj

en: Canadian Dollar
pl: Dolar kanadyjski

en: Australian Dollar
pl: Dolar australijski

en: Japanese Yen
pl: Jen japoński

en: Swiss Franc
pl: Frank szwajcarski

en: Danish Krone
pl: Korona duńska

en: Hong Kong Dollar
pl: Dolar hongkoński

en: Hungarian Forint
pl: Forint węgierski

en: Norwegian Krone
pl: Korona norweska

en: New Zealand Dollar
pl: Dolar nowozelandzki

en: Swedish Krona
pl: Korona Szwedzka

en: Singapore Dollar
pl: Dolar singapurski

en: Yen
pl: Jen

en: Mexican Peso
pl: peso meksykańskie

en: Cordoba
pl: córdoba

en: Cookie
pl: Ciasteczko

en: Dollar
pl: Dolar

en: Pound
pl: Funt

en: Lipa
pl: Lip

en: Afghan Afghani
pl: Afgani afgański

en: Afghani
pl: Afgani

en: Netherlands Antillean Guilder
pl: Holenderski Gulden Antylski

en: Guilder
pl: Gulden

en: Angolan Kwanza
pl: Kwanza angolijska

en: Cêntimo
pl: Centimos

en: Argentine Peso Moneda Nacional
pl: Peso argentyńskie Moneda Nacional

en: Centavos
pl: Centavo

en: Argentine Peso
pl: Peso argentyńskie

en: Aruban Florin
pl: Florin arubański

en: Azerbaijanian Manat
pl: Manat Azerski

en: New Manat
pl: Nowy Manat

en: Bosnia-Herzegovina Convertible Mark
pl: Marka zamienna Bośni i Hercegowiny

en: Convertible Marka
pl: Marka zamienna

en: Barbadian Dollar
pl: Dolar Barbadosu

en: Bangladeshi Taka
pl: Taka Bangladeszu

en: Bahraini Dinar
pl: Dinar Bahrajnu

en: Fils
pl: Fil

en: Burundian Franc
pl: Frank burundyjski

en: Centime
pl: Cent

en: Franc
pl: Frank

en: Bermudan Dollar
pl: Dolar bermudzki

en: Brunei Dollar
pl: Dolar Brunei

en: Bolivian Boliviano
pl: Boliviano boliwijskie

en: Bolivianos
pl: Boliwiano

en: Brazilian Real
pl: Real brazylijski

en: Bahamian Dollar
pl: Dolar bahamski

en: Bhutanese Ngultrum
pl: Ngultrum bhutański

en: Chetrum
pl: czetrum

en: Botswanan Pula
pl: Pula botswańska

en: Thebe
pl: thebe

en: Pulas
pl: Pula

en: Belize Dollar
pl: Dolar Belize

en: Congolese Franc
pl: Frank kongijski

en: Centésimo
pl: centismo

en: Chilean Peso
pl: Peso chilijskie

en: Chinese Yuan Renminbi
pl: Yuan chiński Renminbi

en: Colombian Peso
pl: Peso kolumbijskie

en: Costa Rican Colón
pl: Colon kostarykański

en: Céntimo
pl: Centimos

en: Colón
pl: Colon

en: Cuban Convertible Peso
pl: Peso kubańskie wymienialne

en: Cuban Peso
pl: Peso kubańskie

en: Cape Verdean Escudo
pl: Escudo zielonoprzylądkowe

en: Czech Republic Koruna
pl: Korona czeska

en: Djiboutian Franc
pl: Frank dżibutyjski

en: Øre
pl: Ore

en: Kroner
pl: Korona norweska

en: Dominican Peso
pl: Peso dominikańskie

en: Algerian Dinar
pl: Dolar algierski

en: Santeem
pl: Santim

en: Estonian Kroon
pl: Korona estońska

en: Krooni
pl: Korona estońska

en: Egyptian Pound
pl: Funt egipski

en: Eritrean Nakfa
pl: Nakfa Erytrei

en: Ethiopian Birr
pl: Birr etiopejski

en: Fijian Dollar
pl: Dolar Fidżi

en: Falkland Islands Pound
pl: Funt falklandzki

en: Penny
pl: Pens

en: British Pound Sterling
pl: Brytyjski Funt Sterling

en: Ghanaian Cedi
pl: Cedi ghański

en: Gibraltar Pound
pl: Funt gibraltarski

en: Gambian Dalasi
pl: Dalasi gambijskie

en: Dalasis
pl: Dalasi

en: Guinean Franc
pl: Frank gwinejski

en: Guatemalan Quetzal
pl: Quetzal gwatemalski

en: Quetzales
pl: quetzal

en: Guyanaese Dollar
pl: Dolar gujański

en: Honduran Lempira
pl: Lempira honduraska

en: Lempiras
pl: Lempira

en: Croatian Kuna
pl: Kuna chorwacka

en: Haitian Gourde
pl: Gourde haitańskie

en: Indonesian Rupiah
pl: Rupia indonezyjska

en: Rupiahs
pl: Rupii

en: Agora
pl: agora

en: New Shekels
pl: Nowy szekel

en: Indian Rupee
pl: Rupia indyjska

en: Rupee
pl: Rupia

en: Icelandic Króna
pl: Korona islandzka

en: Eyrir
pl: eyrir

en: Kronur
pl: korona islandzka

en: Jamaican Dollar
pl: Dolar jamajski

en: Jordanian Dinar
pl: Dinar jordański

en: Kenyan Shilling
pl: Szyling kenijski

en: Shilling
pl: Szyling

en: Comorian Franc
pl: Frank komoryjski

en: South Korean Won
pl: Won południowokoreański

en: Jeon
pl: dzon

en: Kuwaiti Dinar
pl: Dinar Kuwejtu

en: Cayman Islands Dollar
pl: Dolar kajmański

en: Laotian Kip
pl: Kip laoski

en: Att
pl: at

en: Kips
pl: Kipów

en: Lebanese Pound
pl: Funt libański

en: Piastre
pl: Piastr

en: Sri Lanka Rupee
pl: Rupia Sri Lanki

en: Liberian Dollar
pl: Dolar liberyjski

en: Lesotho Loti
pl: Loti Lesotho

en: Lithuanian Litas
pl: Lit litewski

en: Centas
pl: cent

en: Litai
pl: lit

en: Latvian Lats
pl: Łat łotewski

en: Santims
pl: santim

en: Lati
pl: łat

en: Libyan Dinar
pl: Dinar libijski

en: Myanma Kyat
pl: Kiat Birmy

en: Pya
pl: pia

en: Kyat
pl: kiat

en: Mongolian Tugrik
pl: Tugrik mongolski

en: Möngö
pl: mongo

en: Tugriks
pl: tugrik

en: Macanese Pataca
pl: Pataca Makau

en: Avo
pl: avo

en: Pataca
pl: pataca

en: Mauritanian Ouguiya
pl: Ugija mauretańska

en: Khoums
pl: khoum

en: Ouguiya
pl: ugija

en: Maltese Pound
pl: Funt maltański

en: Mauritian Rupee
pl: Rupia maurytańska

en: Malaysian Ringgit
pl: Ringgit malezyjski

en: Ringgits
pl: ringgit

en: Mozambican Metical
pl: Metical Mozambiku

en: Metical
pl: metical

en: Namibian Dollar
pl: Dolar namibijski

en: Nigerian Naira
pl: Naira nigeryjska

en: Kobo
pl: kobo

en: Naira
pl: naira

en: Nicaraguan Cordoba Oro
pl: Cordoba oro nikaraguańskie

en: Krone
pl: korona norweska

en: Nepalese Rupee
pl: Rupia nepalska

en: Panamanian Balboa
pl: Balboa panamskie

en: Balboa
pl: balboa

en: Peruvian Nuevo Sol
pl: Nowy sol peruwiański

en: Nuevos Sole
pl: Nowe sol

en: Papua New Guinean Kina
pl: Kina Papua - Nowej Gwinei

en: Philippine Peso
pl: Peso filipińskie

en: Pakistani Rupee
pl: Rupia pakistańska

en: Paraguayan Guarani
pl: Guarani paragwajskie

en: Qatari Rial
pl: Rial katarski

en: Rhodesian Dollar
pl: Dolar rodezjański

en: Romanian Leu
pl: Lej rumuński

en: Serbian Dinar
pl: Dinar serbski

en: Dinars
pl: Dinarów

en: Saudi Riyal
pl: Rial saudyjski

en: Solomon Islands Dollar
pl: Dolar Wysp Salomona

en: Seychellois Rupee
pl: Rupia seszelska

en: Old Sudanese Dinar
pl: Stary funt sudański

en: Saint Helena Pound
pl: Funt Świętej Heleny

en: Sierra Leonean Leone
pl: Leone Sierra Leone

en: Somali Shilling
pl: Szyling somalijski

en: Surinamese Dollar
pl: Dolar surinamski

en: Suriname Guilder
pl: Gulden surinamski

en: São Tomé and Príncipe Dobra
pl: Dobra Wysp Świętego Tomasza i Książęcej

en: Syrian Pound
pl: Funt syryjski

en: Swazi Lilangeni
pl: Lilangeni suazyjskie

en: Thai Baht
pl: Bat tajlandzki

en: Tunisian Dinar
pl: Dinar tunezyjski

en: Tongan Paʻanga
pl: Pa'anga tongańska

en: Turkish Lira
pl: Lira turecka

en: Trinidad and Tobago Dollar
pl: Dolar Trynidad i Tobago

en: New Taiwan Dollar
pl: Nowy dolar tajwański

en: New Dollar
pl: Nowy dolar

en: Tanzanian Shilling
pl: Szyling tanzański

en: Ukrainian Hryvnia
pl: Hrywna ukraińska

en: Kopiyka
pl: Kopiejka

en: Hryvnia
pl: Hrywna

en: Ugandan Shilling
pl: Szyling ugandyjski

en: United States Dollar
pl: Dolar amerykański

en: Uruguayan Peso
pl: Peso urugwajskie

en: Venezuelan Bolívar Fuerte
pl: Boliwar Fuerte wenezuelski

en: Bolivares Fuerte
pl: Boliwares Fuerte

en: Vietnamese Dong
pl: Dong wietnamski

en: Vanuatu Vatu
pl: Vatu Vanuatu

en: Samoan Tala
pl: Tala samoańska

en: CFA Franc BEAC
pl: Frank CFA BEAC

en: East Caribbean Dollar
pl: Dolar wschodniokaraibski

en: CFA Franc BCEAO
pl: Frank CFA BCEAO

en: CFP Franc
pl: Frank CFP

en: Yemeni Rial
pl: Rial jemeński

en: South African Rand
pl: Rand południowoafrykański

en: Zambian Kwacha
pl: Kwacha zambijska

en: Russian Ruble
pl: Rubel rosyjski

en: Iranian Rial
pl: Rial irański

en: Toman
pl: toman

en: Bulgarian lev
pl: Lew bułgarski

en: Lev
pl: Lew

en: Haléř
pl: Halerz

en: Koruna
pl: Korona czeska

en: United Arab Emirates Dirham
pl: Dirham Zjednoczonych Emiratów Arabskich

en: Moroccan Dirham
pl: dirham marokański

en: Santimat
pl: centym

en: Dirhams
pl: dirham

en: Polish Złoty
pl: Złoty
