Simple Groups (1.0.0-beta1) - en to eu translation catalogue (17 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Email address
eu: Posta elektronikoa

en: Groups
eu: Multzoak

en: Type
eu: Mota

en: List
eu: Zerrenda

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Description
eu: Azalpena

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: Email
eu: Eposta

en: Active
eu: Aktiboa

en: Filter
eu: Iragazkia

en: URL alias
eu: URL ezizenak

en: Owner
eu: Jabea

en: @type %title has been created.
eu: %title @type sortua izan da.

en: @type %title has been updated.
eu: %title @type eguneratua izan da.
