Simple Groups (1.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: Groups
hi: समूह

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Email
hi: ईमेल

en: Active
hi: सक्रिय

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Group ID
hi: समूह आईडी

en: URL alias
hi: यूआरएल उपनाम

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Group Name
hi: समूह का नाम

en: @type %title has been created.
hi: @type %title बनाया गया

en: @type %title has been updated.
hi: @type %title अद्यतन किया गया
