Simple Groups (1.0.0-beta1) - en to oc translation catalogue (18 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Groups
oc: Gropes

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Active
oc: Actiu

en: Filter
oc: Filtrar

en: URL alias
oc: Aliàs d'URL

en: Inactive
oc: Inactiu

en: Owner
oc: Proprietari

en: @type %title has been created.
oc: Lo contengut '%title', de tipe '@type', es estat creat.

en: @type %title has been updated.
oc: @type %title es estat actualizat.
