Simple Grouped Content (2.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (18 entries)

en: Body
hu: Törzs

en: RSS feed
hu: RSS hírcsatorna

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Powered by Drupal
hu: Drupal működteti

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje

en: Group operations
hu: Csoportműveletek

en: Add the Administrator role to the selected user(s)
hu: Kiválasztott felhasználók felruházása az <em>Adminisztrátor</em> szerepkörrel

en: Remove the Administrator role from the selected user(s)
hu: Az <em>Adminisztrátor</em> szerepkör megvonása a kiválasztott felhasználóktól
