Simple integrations (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Development
hi: उद्विकास

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: None
hi: कोई नहीं

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Active
hi: सक्रिय
