Simple integrations (8.x-1.0) - en to ku translation catalogue (7 entries)

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: Development
ku: پەرەپێدان

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: None
ku: هیچ

en: Label
ku: پێناس

en: Active
ku: چالاکە
