Simple Interactive Maps (1.0.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Groups
hi: समूह

en: Group
hi: समूह

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: URL
hi: यूआरएल

en: ID
hi: आईडी

en: Group ID
hi: समूह आईडी

en: Send
hi: भेजें

en: General
hi: सामान्य

en: Colors
hi: रंग

en: Tools
hi: उपकरण

en: Add group
hi: समूह जोड़ें

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: Group Name
hi: समूह का नाम

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Action settings
hi: क्रिया सेटिंग्स
