Simple Interactive Maps (1.0.0-alpha8) - en to pt translation catalogue (38 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Groups
pt: Grupos

en: Group
pt: Grupo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Action
pt: Ação

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Save
pt: Guardar

en: Text Color
pt: Cor do texto

en: Group ID
pt: ID de Grupo

en: Send
pt: Enviar

en: General
pt: Geral

en: Colors
pt: Cores

en: Text color
pt: Cor do texto

en: Tools
pt: Ferramentas

en: Add group
pt: Adicionar grupo

en: Hidden
pt: Oculto

en: No groups found.
pt: Nenhum grupo encontrado.

en: Map
pt: Mapa

en: Stroke color
pt: Cor do traço

en: Fill color
pt: Cor de preenchimento

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Regions
pt: Regiões

en: Show title
pt: Mostrar título

en: Tooltip
pt: Dica

en: Maps
pt: Mapas

en: Show description
pt: Mostrar descrição

en: Description format
pt: Formato de descrição

en: Action settings
pt: Definições de ações

en: Plugin ID
pt: ID do plugin
