Simple Interactive Maps (1.0.0-beta6) - en to fr translation catalogue (44 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Groups
fr: Groupes

en: Group
fr: Groupe

en: Cancel
fr: Annuler

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: None
fr: Aucun(e)

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Preview
fr: Aperçu

en: Save
fr: Enregistrer

en: Text Color
fr: Couleur de texte

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Group ID
fr: ID du groupe

en: Thumbnail
fr: Vignette

en: Send
fr: Envoyer

en: General
fr: Général

en: Colors
fr: Couleurs

en: Table view
fr: Tableau

en: Text color
fr: Couleur du texte

en: Tools
fr: Outils

en: Add group
fr: Ajouter un groupe

en: Hidden
fr: Caché

en: No groups found.
fr: Aucun groupe n'a été trouvé.

en: Map
fr: Carte

en: Stroke color
fr: Couleur de trait

en: Fill color
fr: Couleur de remplissage

en: Group Name
fr: Nom du groupe

en: Hover color
fr: Couleur au survol

en: Add Group
fr: Ajouter un groupe

en: Machine name
fr: Nom système

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Regions
fr: Régions

en: Show title
fr: Afficher le titre

en: Tooltip
fr: Info-bulle

en: Behaviors
fr: Comportements

en: Maps
fr: Cartes

en: Show description
fr: Afficher la description

en: Description format
fr: Format de description

en: Action settings
fr: Paramètres d'action

en: Plugin ID
fr: Identifiant (ID) du plugin
