Simple Interactive Maps (1.0.0-beta6) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Group
fa: گروه

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Action
fa: عملکرد

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: تدوین

en: None
fa: هیچ

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: URL
fa: نشانی

en: ID
fa: هویت

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: General
fa: عمومی

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Tools
fa: ابزارها

en: Add group
fa: افزودن گروه

en: Hidden
fa: پنهان

en: Map
fa: نقشه

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Show description
fa: ظهور توضیحات
