Simple Interactive Maps (1.0.0-beta11) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Groups
it: Gruppi

en: Group
it: Gruppo

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Action
it: Azione

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Text Color
it: Colore del testo

en: Group ID
it: ID Gruppo

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: Send
it: Invia

en: General
it: Generale

en: Text color
it: Colore del testo

en: Tools
it: Strumenti

en: Add group
it: Aggiungi gruppo

en: Hidden
it: Nascosto

en: No groups found.
it: Nessun gruppo trovato

en: Map
it: Mappa

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Tooltip
it: Suggerimento

en: Maps
it: Mappe

en: Show description
it: Mostra la descrizione

en: Action settings
it: Impostazioni dell'azione

en: Plugin ID
it: ID del plugin
