Simple Mega Menu (2.2.0) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Edit
it: Modifica

en: Links
it: Collegamenti

en: Image
it: Immagine

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Text
it: Testo

en: Before
it: Prima

en: After
it: Dopo

en: Created
it: Creato

en: Authored by
it: Creato da

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Create new revision
it: Crea una nuova revisione

en: Revert
it: Ripristina

en: Revisions for %title
it: Revisioni per %title

en: Revision
it: Revisione

en: Changed
it: Modificato

en: Revision of %title from %date
it: Revisione di %title del %date

en: Menu name
it: Nome del menu

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler ripristinare la revisione da %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler eliminare la revisione da %revision-date?

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Delete all revisions
it: Elimina tutte le revisioni

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Copy of the revision from %date.
it: Copia della revisione del %date.

en: Current revision
it: Revisione attuale

en: %type is used by 1 piece of content on your site. You can not remove this content type until you have removed all of the %type content. | %type is used by @count pieces of content on your site. You may not remove %type until you have removed all of the %type content.
it[0]: %type viene utilizzato da un contenuto sul tuo sito. Non è possibile rimuovere questo tipo di contenuto prima di aver rimosso tutti i contenuti di tipo %type.
it[1]: %type viene utilizzato da @count contenuti sul tuo sito. Non è possibile rimuovere questo tipo di contenuto prima di aver rimosso tutti i contenuti di tipo %type.

en: @date by @username
it: @date da @username

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
it: Vuoi veramente ripristinare la traduzione @language alla revisione del %revision-date?

en: Revert content shared among translations
it: Ripristina contenuto condiviso tra traduzioni
