Simple Mega Menu (8.x-1.0-beta2) - en to ja translation catalogue (45 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Edit
ja: 編集

en: Links
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Text
ja: テキスト

en: Before
ja: 前

en: After
ja: 後

en: Created
ja: 作成

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Revert
ja: 戻す

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: Revision
ja: リビジョン

en: Changed
ja: 変更済

en: Revision of %title from %date
ja: %date 時点での %title のリビジョン

en: Menu name
ja: メニューの名前

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンに戻してもよろしいですか？

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンを削除してもよろしいですか？

en: Image title
ja: 画像タイトル

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Delete all revisions
ja: すべてのリビジョンを削除

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: Copy of the revision from %date.
ja: %dateのリビジョンのコピーです。

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: %type is used by 1 piece of content on your site. You can not remove this content type until you have removed all of the %type content. | %type is used by @count pieces of content on your site. You may not remove %type until you have removed all of the %type content.
ja[0]: サイト上で 1 件のコンテンツが %type を使用しています。%type のコンテンツをすべて削除するまでは、このコンテンツタイプを削除できません。
ja[1]: サイト上で @count 件のコンテンツが %type を使用しています。%type のコンテンツをすべて削除するまでは、%type を削除できません。

en: Revision timestamp
ja: リビジョンのタイムスタンプ

en: The time that the current revision was created.
ja: 現在のリビジョンが作成された日時。

en: Revision user ID
ja: リビジョンのユーザーID

en: The user ID of the author of the current revision.
ja: 現在のリビジョンの投稿者のユーザーID。

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: Revision translation affected
ja: 翻訳が影響するリビジョン

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ja: 翻訳の最終編集版が現在のリビジョンに含まれるかどうかを示します。

en: @date by @username
ja: @date @username が投稿

en: @langname revisions for %title
ja: %titleの@langnameのリビジョン

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ja: 本当に @language の翻訳を %revision-date のリビジョンに戻してもいいですか？

en: Revert content shared among translations
ja: 翻訳間で共有されるコンテンツを元に戻す
