Simple Mega Menu (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Image
id: Gambar

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Text
id: Teks

en: Before
id: Sebelum

en: After
id: Sesudah

en: Created
id: Dibuat

en: Revisions
id: Revisi

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Create new revision
id: Buat revisi baru

en: Revert
id: Kembali

en: Revisions for %title
id: Revisi untuk %title

en: Revision
id: Revisi

en: Changed
id: Berubah

en: Revision of %title from %date
id: Revisi dari %title pada %date

en: Menu name
id: Nama menu

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin mengembalikan ke revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin menghapus revisi %revision-date?

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Delete all revisions
id: Hapus semua revisi

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Copy of the revision from %date.
id: Salinan revisi dari %date.

en: Current revision
id: Revisi saat ini

en: %type is used by 1 piece of content on your site. You can not remove this content type until you have removed all of the %type content. | %type is used by @count pieces of content on your site. You may not remove %type until you have removed all of the %type content.
id[0]: %type digunakan oleh 1 buah konten di situs Anda. Anda tidak dapat menghapus jenis konten ini hingga Anda menghapus semua konten %type.
id[1]: %type digunakan oleh @count jumlah konten di situs Anda. Anda tidak boleh menghapus %type sampai Anda menghapus semua konten %type.

en: Revision timestamp
id: Revisi timestamp

en: The time that the current revision was created.
id: Waktu dimana revisi terbaru dibuat.

en: The user ID of the author of the current revision.
id: ID pengguna penulis dari revisi saat ini.

en: Revision translation affected
id: Terjemahan revisi terpengaruh

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
id: Menunjukkan jika pengeditan terakhir dari terjemahan milik revisi saat ini.

en: @date by @username
id: @date oleh @username

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
id: Apakah Anda yakin ingin mengembalikan terjemahan @language ke revisi dari %revision-date?

en: Revert content shared among translations
id: Mengembalikan konten yang dibagikan di antara terjemahan
