Simple Mega Menu (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (44 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Image
nl: Afbeelding

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: Text
nl: Tekst

en: Before
nl: Voor

en: After
nl: Na

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Revisions
nl: Revisies

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Create new revision
nl: Nieuwe revisie aanmaken

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Revision of %title from %date
nl: Revisie van %title van %date

en: Menu name
nl: Menunaam

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wil terugzetten?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wilt verwijderen?

en: Image title
nl: Afbeeldingstitel

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Delete all revisions
nl: Alle revisies verwijderen

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Copy of the revision from %date.
nl: Kopie van de revisie van %date.

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: %type is used by 1 piece of content on your site. You can not remove this content type until you have removed all of the %type content. | %type is used by @count pieces of content on your site. You may not remove %type until you have removed all of the %type content.
nl[0]: %type wordt gebruikt door 1 stuks inhoud in de website. U kunt dit inhoudstype niet verwijderen totdat alle inhoud van %type is verwijderd.
nl[1]: %type wordt gebruikt door @count stukken inhoud in de website. U kunt dit inhoudstype niet verwijderen totdat alle inhoud van %type is verwijderd.

en: Revision timestamp
nl: Revisietijdstip

en: Image link
nl: Afbeeldingslink

en: The time that the current revision was created.
nl: Het tijdstip waarop de huidige revisie is aangemaakt.

en: Revision user ID
nl: Revisie gebruiker-ID

en: The user ID of the author of the current revision.
nl: Gebruikers ID van de auteur van de huidige versie.

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: Revision translation affected
nl: Revisie beïnvloed door vertaling

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
nl: Geeft aan of de laatste wijziging van een vertaling bij de huidige revisie hoort.

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: @langname revisions for %title
nl: @langname revisies voor %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de vertaling in het @language wilt terugzetten naar de versie van %revision-date?

en: Revert content shared among translations
nl: Inhoud terugzetten die gedeeld wordt tussen vertalingen
