Simple message (1.0.0-beta7) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Edit
id: Sunting

en: Message
id: Pesan

en: Settings
id: Pengaturan

en: View
id: Lihat

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Layout
id: Tata letak

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Block
id: Blok

en: Custom
id: Tersuai

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Send
id: Kirim

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
