Simple message (2.0.0) - en to de translation catalogue (33 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: more
de: mehr

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Search
de: Suche

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Settings
de: Einstellungen

en: View
de: Ansicht

en: Created
de: Erstellt

en: Sender
de: Absender

en: Send
de: Senden

en: Desc
de: Absteigend

en: Sent
de: Gesendet

en: Sort by
de: Sortierung

en: Hidden
de: Ausgeblendet

en: Messages
de: Benachrichtigungen

en: Changed
de: Geändert

en: Received
de: Erhalten

en: ‹ Previous
de: ‹ Zurück

en: Next ›
de: Weiter ›

en: Removed
de: Entfernt

en: Apply
de: Anwenden

en: Read
de: Gelesen

en: Offset
de: Versatz

en: About
de: Über

en: Receiver
de: Empfänger

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Show more
de: Weitere anzeigen

en: Message ID
de: Nachrichten-ID

en: Asc
de: Aufsteigend

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.
