Simple message (2.0.0) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: more
fr: plus

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: View
fr: Voir

en: Created
fr: Créé

en: Block
fr: Bloc

en: Sender
fr: Expéditeur

en: Send
fr: Envoyer

en: Sent
fr: Envoyé

en: Sort by
fr: Trier par

en: Hidden
fr: Caché

en: Changed
fr: Modifié

en: Received
fr: Reçu

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Removed
fr: Retiré

en: Apply
fr: Appliquer

en: Read
fr: Lire

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: Receiver
fr: Destinataire

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Show more
fr: En afficher plus

en: Message ID
fr: Identifiant (ID) du message

en: Master
fr: Principal

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
