Simple message (2.0.0) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: more
pt: mais

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Message
pt: Mensagem

en: Settings
pt: Configurações

en: View
pt: Ver

en: Created
pt: Criado

en: Block
pt: Bloco

en: Sender
pt: Remetente

en: Send
pt: Enviar

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sent
pt: Enviado

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Hidden
pt: Oculto

en: Messages
pt: Mensagens

en: Changed
pt: Alterado

en: Received
pt: Recebido

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Removed
pt: Removido

en: Apply
pt: Aplicar

en: Read
pt: Lida

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Receiver
pt: Destinatário

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Show more
pt: Mostrar mais

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
