Simple OAuth (OAuth2) & OpenID Connect (6.0.0-beta9) - en to da translation catalogue (36 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Value
da: Værdi

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Parent
da: Overordnet element

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: View
da: Vis

en: User
da: Bruger

en: Created
da: Oprettet

en: Public Key
da: Offentlig Nøgle

en: Private Key
da: Privat Nøgle

en: Role
da: Rolle

en: Allow
da: Tillad

en: Deny
da: Afvis

en: Key
da: Nøgle

en: Tokens
da: Symboler

en: Token
da: Symbol

en: Granularity
da: Granularitet

en: Scope
da: Dækning

en: Changed
da: Ændret

en: Authentication
da: Godkendelse

en: Client
da: Klient

en: Examples
da: Eksempler

en: Permission
da: Tilladelse

en: Language code
da: Sprogkode

en: Locked
da: Låst

en: Generate
da: Opret

en: Clients
da: Klienter

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: @name field is required.
da: Feltet @name er påkrævet.

en: View user information
da: Vis brugerinformation

en: %name is blocked or has not been activated yet.
da: name er blokeret eller er ikke blevet aktiveret endnu.
