Simple OAuth (OAuth2) & OpenID Connect (6.0.0) - en to pt translation catalogue (42 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: Parent
pt: Superior

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: User
pt: Usuário

en: Created
pt: Criado

en: Public Key
pt: Chave Pública

en: Private Key
pt: Chave Privada

en: Role
pt: Papel

en: Allow
pt: Permitir

en: Deny
pt: Negar

en: Key
pt: Chave

en: Granularity
pt: Granularidade

en: Scope
pt: Escopo

en: Changed
pt: Alterado

en: Authentication
pt: Autenticação

en: Client
pt: Cliente

en: Examples
pt: Exemplos

en: Permission
pt: Permissão

en: Language code
pt: Código do idioma

en: Locked
pt: Bloqueado

en: Generate
pt: Gerar

en: Bundle
pt: Pacote

en: Clients
pt: Setores

en: Publishing status
pt: Status de publicação

en: Secret
pt: Segredo

en: Token type
pt: Tipo do token

en: @name field is required.
pt: O campo @name é obrigatório.

en: Access Token
pt: Token de Acesso

en: View user information
pt: Ver informações do usuário

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: %name is blocked or has not been activated yet.
pt: O %name está bloqueado ou ainda não foi ativado.

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.
