OAuth 2.0 (8.x-1.0-beta7) - en to hr translation catalogue (20 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Type
hr: Vrsta

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Resources
hr: Resursi

en: Edit
hr: Uredi

en: Settings
hr: Postavke

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: View
hr: Pregled

en: User
hr: Korisnik

en: Created
hr: Stvoreno

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Permissions
hr: Dopuštenja

en: Global
hr: Opće

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Locked
hr: Zaključano

en: About
hr: Opis
